fbpx
Menu

jak zamawiać

 

SKŁADANIE ZAMÓWIENIA

 1. ZAPYTANIE O FORMULARZ
  Aby otrzymać formularz do składania zamówienia napisz do mnie na pracownia@shemakes.pl ,
  prześlę go wraz z instrukcją obsługi i regulaminem oraz standardowymi treściami.

 

 1. UZUPEŁNIENIE FORMULARZA
  Aby złożyć zamówienie należy wysłać formularz i treści na adres: pracownia@shemakes.pl
  W formularzu należy uzupełnić:

  • Imię i nazwisko osoby która się ze mną kontaktuje, datę ślubu.
  • Wzór, rodzaj sznurka i koperty
  • Ilości wybranych elementów
  • Sposób wysyłki
  • Adres do wysyłki i numer telefonu – w wypadku wysyłki kurierem.
  • Kod Paczkomatu i numer telefonu i e-mail – w wypadku wysyłki Paczkomatem
  • Imię, numer telefonu i e-mail – w wypadku odbioru osobistego
  • Zakładkę z listą gości, jeśli chcecie aby zaproszenia były personalizowane komputerowo. Jeśli przed imieniem i nazwiskiem gościa ma znaleźć się zwrot „Sz.P.” to waśnie na tej liście należy je wpisać.
  • Zakładkę z listą do winietek / rozsadzeniem gości, jeśli takie elementy mają być zrealizowane.
  • W formularzu jest również link do proponowanej treści zaproszeń/dodatków, którą trzeba pobrać, edytować wedle uznania (wprowadzając Wasze dane) i podesłać mi na maila przy składaniu zamówienia.
  • Wszystkie ewentualne uwagi i instrukcje dotyczące zamówienia należy wpisać w tabeli „info” w formularzu. W innym wypadku mogą zostać pominięte.
   Można również zawrzeć je w dokumencie z treścią zaproszenia.
  • Tutaj znajdują się opisane zestawy zaproszeń.
 2. PRZYGOTOWANIE KOSZTORYSU
  Po podesłaniu mi wszystkich niezbędnych informacji przygotowuję ostateczny kosztorys i podsyłam razem do sprawdzenia i zaakceptowania.
 3. PRZYGOTOWANIE WIZUALIZACJI
  Po zaakceptowaniu kosztorysu i wpłaceniu zadatku, w przeciągu kilku dni przygotowuję spersonalizowaną wersję wybranych zaproszeń, po czym podsyłam ją do sprawdzenia i akceptacji przed wydrukiem.
 4. EWENTUALNE POPRAWKI
  W wypadku wyłapania ewentualnych błędów dopiero na wizualizacji istnieje możliwość jednej nieodpłatnej poprawki (każda kolejna kosztuje 50 zł).
 5. PAKOWANIE, DRUKOWANIE, WYSYŁANIE
  Po zaakceptowaniu trwają dalsze prace w pracowni takie jak przygotowanie do druku, wydruk, cięcie i pakowanie. Kiedy papeteria będzie gotowa dam znać, że wysyłam lub że można ją już odebrać.
  Standardowy czas realizacji to 20 dni roboczych od momentu przyjęcia ostatecznego zamówienia do momentu wysłania paczki.
  Ostatnio bardzo często zdarza nam się wysyłać zamówienia przed czasem, jednak o tym informuję dopiero jak już wszystko jest gotowe.

 

DODATKOWE INFORMACJE

 1. Czasem przedłuża się proces wysłania wizualizacji, ze względu na ilość i różnorodność prac w pracowni. Jest to naturalny proces, niemniej jednak proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Nie ma to oczywiście wpływu na ostateczny termin wysyłki. Jeśli natomiast uda mi się zrealizować zamówienie wcześniej to oczywiście niezwłocznie o tym informuję.

 

 1. Dodatki można zamówić wraz z zaproszeniami – jeśli mają Państwo już wszystkie niezbędne dane, albo w późniejszym terminie, jako osobne zamówienie, ale najpóźniej 20 dni roboczych przed oczekiwaną wysyłką z mojej strony. Minimalna kwota zamawianych dodatków to 100zł

 

 1. Można również zdecydować się na opcję ekspresową – płatną dodatkowo + 50 % ceny – wtedy należy podesłać mi szczegóły najpóźniej 10 dni roboczych przed oczekiwaną wysyłką. W przypadku tej wersji – proszę się upewnić, czy będzie możliwa – często w szczycie sezonu lub przed świętami mamy tyle pracy, że jest to fizycznie niewykonalne.

 

 1. Ważna uwaga – proszę przewidzieć nadprogramowe zawiadomienia lub zaproszenia do uzupełnienia, niestety nie wykonujemy dodruków zaproszeń.

 

CZĘSTE PYTANIA

 

 1. Czy zaproszenia są spersonalizowane? Czy personalizacja jest w cenie? Zaproszenia mogą być personalizowane, jeśli takie jest Wasze życzenie, należy wtedy podesłać mi listę gości wypełnioną w formularzu wg wzoru. Usługa ta nie jest dodatkowo płatna.

 

 1. Czy tekst może być większy?Rozmiar treści zależny jest od jej ilości i rozmieszczenia na karcie – jeśli zależy Wam żeby była możliwie największa, proszę napiszcie mi to w formularzu, w kolumnie „dodatkowe info”, a na pewno wezmę to pod uwagę.

 

 1. Czy tekst może być ciemniejszy? Wszystko zależy od tego jaką próbkę wiedzieliście, jednak obecnie staram się drukować możliwie najciemniejszą wersję tekstu. W razie gdyby chcieli mieć państwo pewność, że treść będzie ciemna, proszę o zawarcie tej informacji w formularzu, w kolumnie „dodatkowe info”, a na pewno wezmę to pod uwagę.

 

 1. Czy zaproszenia mogą być składane? Obecnie wszystkie elementy papeterii składamy ręcznie, jednak jeśli jest to niewielkie zamówienie to może się udać. Proszę jednak przed zamówieniem skonsultować się ze mną mailowo w tej sprawie, bo w szczycie sezonu może się okazać, że nie mamy wystarczająco czasu.
 1. Czy mogę zamówić pozostałą papeterię w późniejszym terminie? Dodatki można zamówić wraz z zaproszeniami – jeśli mają Państwo już wszystkie niezbędne dane, albo w późniejszym terminie, jako osobne zamówienie, ale najpóźniej 20 dni roboczych przed oczekiwaną wysyłką z mojej strony.
  Samą listę gości lub treść menu itp. można dosłać nieco później – do ustalenia mailowo.

 

 1. Kiedy powinnismy zamówić pozostałą papeterię? Zamówienie na dodatki należy złożyć 20 dni roboczych przed planowaną wysyłką.
  Niemniej może być to oszacowana ilość wybranych elementów, a szczegółową listę/ treść menu, można dosłać w nieco późniejszym terminie.

 

 1. Czy zaproszenia mogą być większe lub w innym formacie? Niestety nie ma takiej możliwości.

 

 1. Czy możliwy jest dodruk kilku zaproszeń, jeśli zapomnieliśmy o kilku osobach? Niestety nie wykonujemy dodatkowych dodruków, dlatego proszę pamiętać o zamówieniu ewentualnych nadprogramowych zaproszeń i zawiadomień w razie „w”.

 

 1. Czy da się przygotować zaproszenia/dodatki w mniej niż 20 dni roboczych?Istnieje możliwość zamówienia w trybie ekspresowym – płatnym dodatkowo + 50 % ceny
  wtedy należy podesłać mi szczegóły najpóźniej 10 dni roboczych przed oczekiwaną wysyłką.
  W przypadku tej wersji – proszę się upewnić, czy będzie możliwa – często w szczycie sezonu lub przed świętami mamy tyle pracy, że jest to fizycznie niemożliwe.

 

 1. Czy mogę zakupić projekt w wersji elektronicznej na Księgę Gości/ Stronę internetową/ do fotobudki? Niestety nie przygotowujemy i nie sprzedajemy plików z naszymi grafikami. Nie zezwalamy również na wykorzystywanie naszych grafik bez naszej zgody.

 

 

Jeśli jeszcze coś jest niejasne to proszę śmiało pisać na pracownia@shemakes.pl